< Maj 2022 >
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
25 26 27 28 29 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Zwycięzcy 2014


Podczas IV edycji Festiwalu najbardziej oczarowali nas artyści z Niepublicznego Przedszkola „Nasze Dzieci“. Brzydkie Kaczątko w ich wydaniu, to był prawdziwy wachlarz emocji i kolorów. Na szczególną uwagę zasługują kostiumy, które w sposób symboliczny oddały charakter postaci i wiejskiego podwórka.Drugim miejscem nagrodzono przedstawienie „Moje nie moje“ w wykonaniu dzieci z Polsko – Angielskiego Przedszkola Sportowego Mali Odkrywcy. Na scenie dzieci pokazały kreacje, których nie powstydzili by się profesjonaliści! Sroka, Paw, Wróble, Mrówki to tylko niektóre z nich.Kolejne miejsce na podium zajęły dzieci z Polsko – Angielskiego Przedszkola Artystycznego „Magic Fish“ za przedstawienie u „Zegarmistrza“. Jurorów zachwycił temat tego pokazu. Dzieci postanowiły oddać wszystkie swoje elektroniczne zabawki i zaprzyjaźnić się z własną wyobraźnią. Gest godny pochwały w dzisiejszych czasach ;)Zaraz za podium znaleźli się gospodarze – dzieci z Akademii Sztuk Dziecięcych z przepiękną „Balladą o uprzejmym Rycerzu“. Nie dało się zapomnieć interpretacji dziecięcej Księżniczki Smoczycelli“, która widownie kupiła już pierwszym warknięciem. Przepiękne i temperamentne Królewny, Królowa z Królem i Rycerze okazali się rozśpiewaną i roztańczoną gromadką.
Jurorzy zgodnie i jednogłośnie uznali, że uczestnicy z roku na rok są coraz lepiej przygotowani! Poziom i ranga Festiwalu rosną! Widać to było również w kolejnych dziecięcych prezentacjach:

„Gwiazdy“ – pełne dowcipu przedstawienie dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Agatka“ – to bajka, która najjaśniej zaświeciła na festiwalowej scenie.„Jak obudzić kolorowego smoka“ – Przedstawienie dzieci z Przedszkola nr 2 „W Stumilowym Lesie“ z Raszyna – po tych działaniach scenicznych zima obiecała nie wrócić aż do grudnia.Tuwim na wesoło“ to lalkowa interpretacja znanych i lubianych wierszy w wykonaniu dzieci z Przedszkola Nr 76 im. Warsa i Sawy.„Czerwony Kapturek na wesoło“ z Niepublicznego Przedszkola „Kangurek Hop“ – tegoroczni debiutanci, który bez tremy wskoczyli na scenę i zaczarowali ją na czerwono.Jury postanowiło również nagrodzić dorosłych twórców, bo nie byłoby dzieci, gdyby nie ciężka praca ich nauczycieli i instruktorów. W tym roku nagrody reżyserskie powędrowały do Magdaleny Nużyńskiej z Niepublicznego Przedszkola „Nasze Dzieci“ oraz do Gabrieli Borowiec i Katarzyny Haiduk z Polsko –Angielskiego Przedszkola Artystycznego „Magic Fish“.

Przyznano też nagrodę specjalną dla Agnieszki Peplińskiej – Kruk z Akademii Sztuk Dziecięcych, która nasz Festiwal wymyśliła i z dziecięcym entuzjazmem i pasją prowadzi go od pierwszej edycji.Wyjątkowe podziękowania popłynęły także do pani Mart Kużelewskiej – dyrektor Akademii Sztuk Dziecięcych. Pani Marta trzymała mocno kciuki za wszystkich występujących ale przede wszystkim to ona umożliwiła dzieciom to teatralne spotkanie.Żywym zainteresowaniem cieszyła się niespodzianka, którą rodzice dzieci z Akademii Sztuk Dziecięcych przygotowali dla dzieci. Przedstawienie „Jaś i Małgosia” wywołało wiele śmiechu i umiliło oczekiwania na werdykt jury. Ci „wyrośnięci” artyści dostali bardzo dobre recenzje od najbardziej krytycznej dziecięcej widowni.Wszyscy uczestnicy IV Warszawskiego Festiwalu Teatrów Przedszkolnych „Ogrzać Zimę“ dostali nagrody i dyplomy, a co najważniejsze niezapomniane wrażenia i emocje, które każą im wrócić do nas za rok.

My już szykujemy się do kolejnej edycji! Już dziś zapraszamy!!!