< Maj 2022 >
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
25 26 27 28 29 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Zwycięzcy 2013


Jury Festiwalu Teatrów Dziecięcych 2013 nagrodziło następujące zespoły:

 

I miejsce

Grupa Trele Morele z Dwujęzycznego Przedszkola Sportowego "Mali Odkrywcy"
Tytuł przedstawienia: Calineczka

"Calineczka", czyli spektakl o losach małego Kwiatowego Duszka, który przez pomyłkę rodzi się w wielkim lesie. Próbuje przetrwać zimę i dostać się do domu – na Wyspę Elfów. Były to przygody Calineczki z przymrużeniem oka i poczuciem humoru.
Dzieci przygotowały: Agnieszka Peplińska, Anna Gładkowska, Joanna Lachtara i Justyna Bienias.


II miejsce

Teatr Muzyczny Delfinek z Niepublicznego Językowego Przedszkola Delfinek
Tytuł przedstawienia: Przedszkolne diabełki

"Przedszkolne diabełki", czyli przedstawienie o psocących i rozrabiających przedszkolakach, które całą winę za nieporządek i bałagan zrzucają na diabełki.
Dzieci przygotowali: Renata i Tomasz Struzik.


III miejsce

Dzieci z Przedszkola Agatka
Tytuł przedstawienia:  Syrenka Warszawska

"Syrenka Warszawska", czyli bajka opowiadająca o tym jak z powodu hałasu i zgiełku zamilkła Warszawska Syrenka. Dopiero, gdy groźny Bazyliszek zaczarował przekupki i rozległ się śpiew dzieci Syrenka znowu zaśpiewała.
Dzieci przygotowały: Aleksandra Śmiech, Małgorzata Krej, Anna Kobiałka i Martyna Kryczka.


Wyróżnienia

I wyróżnienie - Smoki z Akademii Sztuk Dziecięcych za przedstawienie „Niezwykła podróż”, czyli historię chłopca, który jest zafascynowany światem nowoczesnych zabawek. Pragnienie by mieć wciąż nowe gadżety ulega przemianie gdy spotyka postaci z bajek, które dzielą się z nim swoimi problemami, a on nabiera innego spojrzenia na świat i uczy się pokory. Dzieci przygotowały: Aleksandra Wasiak i Aleksandra Endzelm.

II wyróżnienie - Starfish z Polsko-Angielskiego Przedszkola Artystycznego Magic Fish za przedstawienie „Jaś i Małgosia”, czyli bajkę o tym, że warto pomagać, bo nigdy nie wiadomo kiedy i my będziemy potrzebowali pomocy. Dzieci przygotowały: Ilona Ziętkowska, Zofia Szymczykiewicz i Anna Gładkowska.

III wyróżnienie - Nasz teatr z Przedszkola nr 76 im. Warsa i Sawy za przedstawienie „Miłość - czyli skąd się biorą dzieci”, czyli komedię o miłości, poczęciu i chromosomach. Opowieść o tym skąd się biorą dzieci i jak ważne jest o tym mądrze opowiadać. Dzieci przygotowała Iwona Mirosław-Dolecka.

Wyróżnienie - szczególnie dla najmłodszych członków zespołu - Muzykanci z Niepublicznego Przedszkola Nutka za przedstawienie „Kopciuszek”, czyli tym razem pantomimiczną historię pięknej i pracowitej dziewczyny, która pracuje jako służąca a dzięki interwencji w Wróżki rusza na bal i oczarowuje sobą Księcia. Dzieci przygotowali: Anna Kosowska, Agnieszka Korcz, Aleksandra Kasperek - Gotlib i Jarosław Chodyra

Podziękowania i gratulacje należą się również pozostałym zespołom, czyli:

Zespołowi Ty i Ja z Przedszkola Specjalnego nr 213 za przedstawienie „Dziewczynka z zapałkami”. Była to wzruszająca opowieść o nadziei jaką przynoszą przyjaciele w świecie pełnym niesprawiedliwości, samotności i nietolerancji, historię opowiedziały dzieci z niepełnosprawnością intelektualną i autyzmem a pomagały im ich panie z Agnieszką Grabowską na czele.

Grupie Supełek z Przedszkola 57 za przedstawienie „Czerwone Kapturki” w którym zobaczyliśmy szeroki wachlarz i dużą różnorodność Czerwonych Kapturków. Dzieci przygotowała Anna Cicholska.

Zespołowi Grupa Mozarta z Niepublicznego Przedszkola „Nutka” za przedstawienie „Musicalowa podróż z Teatrem Buffo”. Była to muzyczno taneczna podróż po znanych musicalach takich jak „Koty”, „Romeo i Julia”, „Deszczowa piosenka” oraz „Dirty Dancing”. Dzieci przygotowali Jarosław Chodyra i Piotr Boczek

Grupie Odkrywcy z Przedszkola Integracyjnego nr 117 „Przyjazna Kraina” za przedstawienie „Dbamy o planetę Ziemię”, które przypomniało wszystkim jak wygląda nasz świat, jak należy o niego dbać i jak powinien wyglądać. Dzieci przygotowała Weronika Płocka.


Rozpoczynamy pracę nad kolejną, już IV edycją naszego Festiwalu.

Pozdrawiamy wszystkich uczestników, do zobaczenia już za rok.